search
Cloud blog – Wrike vs. Asana: Který software pro řízení projektů si vybrat v roce 2024?
Asana

Wrike vs. Asana: Který software pro řízení projektů si vybrat v roce 2024?

Koordinace úkolů, dodržování termínů a udržení všech na stejné vlně je v dnešním digitálním světě klíčové. Efektivní projektové řízení je základem úspěchu pro firmy všech velikostí. Od startupů až po nadnárodní společnosti, je nezbytná schopnost optimalizovat pracovní postupy, spolupracovat a zůstat organizovaný. Tato poptávka vedla k rychlému růstu nástrojů pro správu projektů.

Společnosti nyní hledají více než jen základní řešení pro správu úkolů. Hledají komplexní nástroje, které nabízejí řadu funkcí, přizpůsobitelné pracovní postupy a bezproblémovou integraci s jinými platformami. V sázce je více než kdy jindy, otázka tedy zní: Který software bude v roce 2024 dominovat: Asana nebo Wrike?

Tento článek bude vaším průvodcem. Podrobně se podíváme na to, co vám Wrike a Asana nabídnou v roce 2024. Také se podíváme na jedinečné funkce každé platformy, které by mohly být pro vaše podnikání zásadní.

Pět hlavních rozdílů mezi Wrike a Asanou

Každý software pro správu projektů a produktivitu je jedinečný. Mají řadu funkcí, jejichž analýza může trvat hodiny. Proto se zaměříme na největší rozdíly mezi Wrike a Asanou v pěti hlavních kategoriích:

 1. Možnosti řízení úkolů
 2. Spolupráce
 3. Integrace
 4. Cenová politika
 5. Zákaznická podpora.

Řízení úkolů

Srdcem každého projektu jsou úkoly – právě ty důležité věci, které posouvají projekt kupředu.

Wrike

Wrike umožňuje vytvářet úkoly jedním kliknutím, a tak je spuštění projektu rychlé a snadné. Nabízí se také:

 • Projekty a dynamické požadavky: Tyto předem připravené šablony pomáhají standardizovat úkoly a zjednodušit nastavení projektu, čímž ušetříte cenný čas.
 • Přizpůsobitelné zobrazení úkolů: Přizpůsobte si zobrazení úkolů pomocí seznamů, tabulek Kanban a Ganttových diagramů.
 • Pokročilé pracovní postupy: Automatizujte opakující se úkoly a schvalování, aby vaše projekty probíhaly hladce.
 • Vestavěné sledování času: Sledujte čas strávený na úkolech přímo ve Wrike, což usnadňuje fakturaci klientům nebo analýzu produktivity týmu.

Asana

Asana umožňuje přehlednou a soustředěnou práci díky funkcím jako:

 • Rozdělení práce: Rozdělte velké projekty na zvládnutelné úkoly s jasným popisem a odpovědností.
 • Závislosti: Vytvářejte závislosti mezi úkoly, abyste zajistili logický pracovní postup a vyhnuli se překážkám.
 • Moje úkoly: Každý člen týmu má k dispozici personalizované zobrazení “Moje úkoly”, které mu umožňuje mít přehled o své individuální pracovní náplni.
 • Cíle: Propojte úkoly s celkovými cíli a zajistěte jasnou vazbu mezi každodenními aktivitami a dlouhodobými cíli.
 • Pokud je sledování fakturovatelných hodin nebo analýza výkonnosti týmu klíčové, jsou vestavěné funkce sledování času v nástrojie Wrike jasnou výhodou. Asana je zase skvělá pro propojování každodenních úkolů s většími cíli, poskytuje motivační a strategickou výhodu.

Nástroje pro spolupráci

Přiznejme si, že projekty málokdy uspějí samy. Skvělých výsledků pomáhá dosáhnout dobře koordinovaná týmová práce, interakce a sdílené porozumění. Jak tedy Wrike a Asana hodnotí své úsilí o spolupráci?

Wrike

Wrike eliminuje staré, nepraktické emailové řetězce a výpadky komunikace, které mohou zastavit jakýkoliv projekt.

Nástroj také chápe, že projekty mohou být někdy chaotické. Projektové složky a pracovní prostory vám umožňují logicky uspořádat věci, ale také můžete kontrolovat, kdo mů zobrazit které zdroje.

Zpětná vazba může být často pomalý a frustrující proces. Wrike tento problém řeší pomocí vestavěných nástrojů pro komentáře. Můžete komentovat přímo projekty, dokumenty a další soubory, což zjednodušuje proces zpětné vazby a činí jej maximálně přehledným.

Asana

Asana vytváří centrální uzel pro komunikaci vašeho týmu a usnadňuje komunikaci různými způsoby. Představte si, že už nikdy nebudete muset hledat informace. Uchovává diskuse o konkrétních úkolech v rámci samotného úkolu, díky čemuž je možné vše vyhledávat a centralizovat.

Aktualizace projektů a zprávy se často ztrácejí ve změtí jednotlivých schránek. Asana tento problém řeší pomocí týmové schránky, která sjednocuje vše na jednom centrálním místě.

Někdy potřebujete rychle odpovědět na otázku nebo prodiskutovat soukromou záležitost, která se netýká celého týmu. Asana umožňuje posílat osobní zprávy členům týmu v rámci platformy, takže je ideální pro rychlé chaty, které udržují projekty v hladkém chodu.

Integrace

Možnost kombinovat váš nástroj pro správu projektů s dalšími aplikacemi může zefektivnit pracovní postupy a zvýšit produktivitu. Podívejme se, jak Asana a Wrike fungují v oblasti integrace.

Wrike

Můžete propojit Wrike se stovkami firemních aplikací, automatizovat pracovní postupy pomocí různých nástrojů a dokonce vytvářet vlastní automatizace v rámci aplikace Wrike.

Wrike se integruje s populárními nástroji, jako jsou Google Drive, Dropbox, Gmail, Slack a Zendesk. Díky tomu můžete bezproblémově sdílet soubory, komunikovat a integrovat zákaznické služby do svých projektů.

Asana

Asana nabízí kolem 270+ integrací. Propojuje se s širokou škálou nástrojů pro řízení projektů, komunikaci, marketing a prodej, jako jsou Salesforce, Slack, Zoom, Google Drive a tak dále. Také vám umožňuje vytvářet vlastní integrace pomocí nástrojů, jako je Zapier.

Sníte o bezproblémových pracovních postupech? Ponořte se do světa bezproblémové spolupráce s aplikací Asana! Zjistěte se více.

Cenové plány

Nyní, když jsme prozkoumali funkce, je čas promluvit si o tom, co je pro každou firmu důležité, konečná cena. Zde je přehled struktury nákladů nástrojů Asana a Wrike, který vám pomůže rozhodnout se, která z nich nabízí nejlepší hodnotu za vaše peníze.

Wrike

Wrike nabízí víceúrovňovou cenovou strukturu se čtyřmi hlavními plány:

 1. Free: Tento freemium plán je vhodný pro malé týmy nebo ty, kteří teprve začínají. Nabízí základní funkce, jako správa je úkolů, diskuse a 2 GB úložiště na účet.
 2. Team (9,80 USD za uživatele za měsíc): Tento plán je určen pro malé až středně velké týmy a nabízí pokročilé funkce, jako jsou vlastní pole, formuláře pro požadavky, Ganttovy diagramy a 2 GB úložiště na uživatele.
 3. Business (24,80 USD za uživatele za měsíc): Tento plán je určen pro větší týmy a nabízí funkce, jako je správa zdrojů, pokročilé zprávy, správa pracovní zátěže a 5 GB úložiště na uživatele.
 4. Enterprise (individuální ceník): Pro velké organizace s komplexními potřebami nabízí Wrike přizpůsobitelný podnikový plán s přizpůsobenými funkcemi a cenami.

Asana

Asana má také víceúrovňovou cenovou strukturu s několika plány:

 1. Free: Podobně jako u bezplatného plánu Wrike je tato možnost ideální pro malé týmy nebo jednotlivé uživatelé. Nabízí základní správu úkolů, připojování souborů a omezenou integraci.
 2. Basic (10,99 USD za uživatele za měsíc): Tento plán je určen pro rostoucí týmy a obsahuje funkce, jako jsou časové osy, vlastní pole a pokročilé možnosti vyhledávání.
 3. Business (24,99 USD za uživatele za měsíc): Tento plán je určen pro větší týmy a nabízí funkce, jako jsou portfolia, cíle, soukromé týmy a vlastní branding.
 4. Enterprise (individuální ceník): Asana také nabízí přizpůsobitelný plán Enterprise pro velké organizace se specifickými potřebami a zvýšenými požadavky na zabezpečení.

Zákaznická podpora a zdroje

Bez ohledu na to, jak intuitivní platforma je, nevyhnutelně se objeví otázky a problémy. Jak Wrike, tak Asana si uvědomují, jak důležité je uživatelům usnadnit základní nastavení a první spuštění. Obě společnosti nabízejí rozsáhlé online zdroje, ale s mírným rozdílem ve stylu.

Wrike

Wrike nabízí mnohostranný přístup k podpoře, který zohledňuje různé styly učení a potřeby. Pokud se chcete ponořit do podrobných informací, jejich komplexní online centrum nápovědy je zdrojem článků, návodů a často kladených otázek.

Nevíte jak pokračovat? Komunitní fórum Wrike je skvělým místem, kde se můžete spojit s ostatními uživateli, sdílet osvědčené postupy a získat rady z praxe.

Potřebujete více personalizovanou pomoc? V závislosti na svém plánu můžete mít přístup k podávání požadavků na podporu nebo dokonce možnost upgradovat na placenou podporu od specializovaných manažerů účtů.

Asana

Asana také poskytuje komplexní systém podpory. Centrum nápovědy a zdrojů nabízímožnosti návodů článků a prohledávatelnou ználostní bázi, které vám pomůže začít. Společnost jde ještě o krok dál, pořádá časté webináře a školení, které jsou ideální pro ty, kteří dávají přednost interaktivnějšímu učení. Může se pochlubit uživatelským komunitním fórem, které podporuje sdílení znalostí a vzájemnou podporu.

Celkově lze říci, že pokud jde o video návody, obě platformy je nabízejí, ale Asana může mít mírnou výhodu v množství a rozmanitosti.

Emailová podpora je k dispozici pro placené plány, i když doba odezvy se může lišit v závislosti na úrovni vašeho předplatného. Pro ty, kteří potřebují maximální zabezpečení, nabízí Asana prémiové plány podpory pro zákazníky enterprise, které zahrnují vyhrazenou telefonickou podporu a rychlou dobu odezvy.

Wrike vs Asana: Volba mezi dvěma giganty

Probrali jsme tedy funkce, ceny a možnostmi podpory pro služby Wrike a Asanu. Nyní přichází otázka za milion: která platforma je pro váš tým nejlepší,: Asana nebo Wrike?

Pro menší týmy mohou být bezplatná verze Wrike a plán Team cenově výhodnou volbou. Bezplatný plán Asana je také dobrým výchozím bodem, ale jejich plán Basic může být vhodnější pro rostoucí týmy, které potřebují pokročilé funkce.

Pokud je vaše odvětví silně závislé na sledování času a správě zdrojů (např. agentury, vývoj softwaru), mohou být vestavěné funkce Asany velkou výhodou. Pro kreativní týmy, které dávají přednost stanovování cílů a vizuální organizaci, může být také lepší volbou.

Zatímco se obě platformy jsou snadno používají, rozhraní Asany může být pro začátečníky o něco intuitivnější. Pokud vašemu týmu vyhovuje práce s hlubšími technickými znalostmi, nebudou pro něj výkonné funkce Wrike problémem.

Pamatujte, že neexistuje jediná “nejlepší” platforma. Ideální volba závisí na vašich konkrétních potřebách, dynamice týmu a rozpočtu. Pečlivým zvážením těchto faktorů budete dobře připraveni vybrat si nástroj pro řízení projektů, který umožní vašemu týmu prosperovat v roce 2024.

Seznamte se s Cloudfresh

Poté, co jste se seznámili s rozdíly mezi aplikacemi Asana a Wrike, vás možná zajímá, jak je můžete posunout na další úroveň a skutečně změnit produktivitu vašeho týmu. Právě zde přichází na pomoc Cloudfresh, váš důvěryhodný partner při uvolňování plného potenciálu aplikace Asana.

Cloudfresh je certifikovaným Asana Solutions Partner, uznávaným odborníkem na pomoc firmám všech velikostí. Náš tým konzultantů Asany má expertní znalosti platformy a jedinečných potřeb různých odvětví.

S Cloudfresh získáte strategického partnera, který optimalizuje vaše pracovní zkušenosti s:

 • Přizpůsobením: Přizpůsobíme Asanu vašim pracovním postupům a zajistíme bezproblémovou integraci s vašimi stávajícími systémy.
 • Vývojem: Náš tým vytváří vlastní automatizace a integrace pro zefektivnění vašich procesů a zvýšení efektivity.
 • Školením: Poskytujeme komplexní školení, abychom váš tým naučili efektivně využívat Asanu a maximalizovali její hodnotu.
 • Licencováním Asany: Pomůžeme vám vybrat správný cenový plán a spravovat licence pro vaši organizaci.
 • Podporou: Náš tým je vždy k dispozici a poskytne rychlou a odbornou podporu, abyste se nikdy necítili sami.

Ponoříme se hluboko do vašich obchodních procesů, pochopíme vaše jedinečné výzvy a cíle. Tento přístup nám umožňuje poskytovat přizpůsobené služby, které skutečně změní vaše pracovní postupy.

Pokud máte stále otázky a chcete si ujasnit kompatibilitu vašeho podnikání s platformou Asana, můžete získat bezplatnou konzultaci od týmu Cloudfresh.

Spojte se se společností Сloudfresh