search
Cloud blog – Bitva komunikačních gigantů na pracovišti: Google Chat vs Slack
Google Workspace

Bitva komunikačních gigantů na pracovišti: Google Chat vs Slack

Ve světě, který se změnil díky schůzkám na dálku a v kanceláři, se zasílání zpráv a videokonference staly našimi důležitými nástroji. Stím, jak firmy přecházejí ze Slacku na Google Chat, který je součástí komplexního prostředí Google Workspace, začínají týmy objevovat potenciál tohoto komplexního komunikačního nástroje.

V tomto blogu vás upozorníme na pět funkcí služby Google Chat, které slibují zvýšení produktivity a spolupráce, poklady, které uživatelé Slacku kdysi znali. S nadšením a pečlivostí se pojďme ponořit do toho, jak nám může Google Chat zpříjemnit cestu k propojenější a efektivnější týmové práci.

Nabízí Google Workspace alternativu k Slacku?

Služba Google Workspace (dříve G Suite) skutečně přijala svět komunikace na pracovišti tím, že nabízí vlastní alternativu Slack, Google Chat. Tato aplikace nabízí funkce, které máme rádi, od zasílání okamžitých zpráv a skupinových chatů až po sdílení souborů a videokonference prostřednictvím služby Google Meet.

Co je Google Chat?

Google Chat je jednoduchý komunikační nástroj, který usnadňuje spolupráci v týmech a organizaci. Je součástí rodiny Google Workspace a nabízí bezproblémovou integraci s dalšími aplikacemi Google, jako je Gmail, Disk a Dokumenty, takže je ideální pro ty, kteří jsou již součástí tohoto ekosystému. S uživatelsky přívětivým rozhraním zaměřeným na přímé zasílání zpráv a skupinové konverzace je Google Chat navržen tak, aby zjednodušil proces interakce a spolupráce.

Co je Slack?

Slack je další platforma pro týmovou komunikaci zaměřená na zasílání zpráv a sdílení souborů. Integruje se s různými aplikacemi a službami a umožňuje týmům přizpůsobit si pracovní prostor. Navzdory svým schopnostem je Slack nástrojem třetí strany, který funguje odděleně od vlastní sady nástrojů pro produktivitu společnosti Google. Pro týmy, které již používají aplikace Google Workspace, poskytuje Google Chat bezproblémově integrované prostředí, které udržuje veškerou spolupráci v rámci ekosystému Google.

 

Přehled chatu Google

Google Chat je aplikace vyvinutá pro zasílání zpráv a spolupráci, která je součástí Google Workspace. Pomáhá týmům zůstat ve spojení a pracovat efektivněji tím, že kombinuje zasílání zpráv, sdílení souborů, správu úkolů a virtuální schůzky do jednoho bezproblémového prostředí. K čemu slouží Google Chat? Zde je několik klíčových informací o Google Chatu:

 • Hluboká integrace se službou Google Workspace
 1. Bezproblémově funguje s aplikacemi Gmail, Disk, Dokumenty, Tabulky, Prezentace a dalšími
 2. Sdílení souborů Google a spoluprace na nich přímo v chatu
 3. Zahájení videohovorů Google Meet nebo připojení se k nim jedním kliknutím
 • Zjednodušená komunikace
 1. Přímé zasílání zpráv a skupinové konverzace
 2. Streamované konverzace udržují chaty organizované
 3. Rychle zmínění spoluhráčů, abyste upoutali jejich pozornost
 4. Přizpůsobitelné možnosti oznámení
 • Výkonné vyhledávání a filtrování
 1. Vestavěné výkonné funkce vyhledávání Google
 2. Vyhledávání zpráv, souborů, osob a další
 3. Pokročilé filtry pro vyhledávání přesně toho, co potřebujete
 • Organizační struktura
 1. Vytváření místnosti/prostorů pro týmy, projekty, témata
 2. Řízení přístupu a oprávnění pro každou místnost
 • Spolupráce na souborech v reálném čase
 1. Spolupracujte na dokumentech, tabulkách, obrázcích
 2. Sledování změn pomocí správy verzí
 • Sledování práce a produktivity
 1. Vytváření a přiřazení úkolů s termíny dokončení
 2. Integrace s roboty pro pracovní postupy, schvalování, oznámení

Díky jednoduchému rozhraní Google Chat a hluboké integrací s aplikací Workspace mohou týmy snížit počet přepínání mezi aplikacemi a bezproblémově pracovat v rámci pracovních postupů komunikace a spolupráce. Robustní vyhledávání, organizované prostory a spolupráce na souborech v reálném čase umožňují týmům efektivnější spolupráci.

Propojme a proměňme vaši týmovou komunikaci! Obraťte se na nás ještě dnes a získejte profesionální audit, personalizovaná řešení a odborná školení pro Google Workspace. Kontaktujte nás
CTA Image

Slack Přehled

Slack je funkční nástroj pro týmovou komunikaci a spolupráci, který centralizuje konverzace na pracovišti, spravuje soubory a sleduje projekty. Koordinuje týmy, podporuje diskuse a udržuje všechny soustředěné na organizační cíle. Mezi klíčové vlastnosti Slack patří:

 • Jednoduché možnosti integrace:
 1. Integruje se s mnoha aplikacemi třetích stran a umožňuje týmům sjednotit jejich práci.
 2. Adaptabilita Slacku znamená, že uživatelé mohou přizpůsobit své zkušenosti nástrojům, které již používají a mají rádi.
 • Základní možnosti komunikace:
 1. Zahrnuje přímé zasílání zpráv a kanály pro skupinové diskuse, takže umožňuje snadný kontakt se členy týmu.
 2. Nabízí vlákna zpráv, která udržují konverzace organizované a umožňuje cílené diskuse v  širším chatu.
 • Přizpůsobitelná oznámení:
 1. Uživatelé si mohou přizpůsobit nastavení oznámení, aby zůstali informováni, aniž by byli zahlceni.
 2. Možnost vyhledávat konverzace, soubory a odkazy usnadňuje hledání informací.
 • Standardní struktura pracovního prostoru:
 1. Slack umožňuje vytvářet kanály pro projekty, týmy nebo témata, což pomáhá udržovat vše uspořádané a dostupné.
 2. Podporuje sdílení souborů a spolupráci, i když spoléhá na úpravy dokumentů a integraci spoluautorství v reálném čase.
 • Vylepšení produktivity a pracovních postupů:
 1. Nástroj pro vytváření pracovních postupů Slack a integrace s aplikacemi automatizují úkoly a zjednodušují procesy.
 2. Zatímco Slack usnadňuje sledování úkolů a správu projektů, k plnému využití těchto schopností jsou často nutné další integrace.

Pro týmy, které již Google Workspace využívají, je bezproblémová integrace Google Chatu s e-maily, úpravami dokumentů a videohovory v rámci ekosystému Google významnou výhodu oproti Slacku, protože snižuje počet přepínání mezi aplikacemi a zjednodušuje pracovní postupy. Zatímco Slack je robustní nástroj pro integraci a přizpůsobení, Google Chat nabízí ucelenější a efektivnější prostředí pro ty, kteří jsou integrováni do prostředí Google.

Porovnání chatu Google a Slack: Přehled funkcí

ОсобливістьGoogle ChatSlack
ІнтеграціїГлибока інтеграція з програмами Google Workspace, такими як Gmail, Диск, Документи, Таблиці тощо. Безперешкодна співпраця в екосистемі Google.Він інтегрується з численними сторонніми програмами та сервісами, але окремо від пакета підвищення продуктивності Google.
Користувальницький інтерфейсІнтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що відповідає мові дизайну Google. Знайомий досвід для користувачів Google Workspace.Інтерфейс, що налаштовується, з різними варіантами перегляду, смайлами і темами. Деяким користувачам може здатися нагромадженим.
Обмін файламиВбудована підтримка обміну файлами та посиланнями на Google Диску. Контроль версій через інтеграцію з Google документами.Дозволяє завантажувати файли з робочого столу або пов'язаного хмарного сховища. Обмежені можливості контролю версії.
ПошукПотужні можливості пошуку за допомогою технології пошуку Google. Може шукати повідомлення, файли, людей тощо.Текстовий пошук каналами та розмовами. Обмежені пошукові фільтри та можливості.
ЦіниЧастина планів підписки Google Workspace. Це більш рентабельно для команд, які використовують інші програми Google.Freemium модель із платними планами на основі декількох користувачів. Може виявитися дорогим для великих команд.
Безпека та відповідністьНаслідує надійні стандарти безпеки, захисту даних та відповідності Google Workspace (HIPAA, GDPR і т.д.).Відповідає стандартним нормам безпеки та нормативним вимогам, але відрізняється від моделі безпеки Google.
Віртуальні зустрічіІнтегрований із Google Meet для організації відеоконференцій прямо з чату.Інтегрується зі сторонніми інструментами відеоконференцій, такими як Zoom, Microsoft Teams і т.д.

Google Chat and Slack: podrobný přehled

Pokud jde o nástroje pro týmovou komunikaci a spolupráci, patří Google Chat a Slack mezi nejoblíbenější možnosti na trhu. Cílem obou platforem je zefektivnit zasílání zpráv, sdílení souborů a správu projektů, Google Chat však vyniká hlubokou integrací do ekosystému Google Workspace a poskytuje bezproblémové a cenově výhodné řešení pro týmy, které již používají aplikace Google pro zvýšení produktivity.

1. Bezproblémová integrace s Google Workspace

Jednou z nejvýznamnějších výhod služby Google Chat je její integrace s dalšími aplikacemi Google Workspace, včetně Gmailu, Disku, Dokumentů, Tabulek a dalších. Tato integrace umožňuje bezproblémovou spolupráci a umožňuje uživatelům sdílet soubory, upravovat dokumenty a koordinovat úkoly, aniž by museli opustit rozhraní chatu. Pro týmy, které se ve velké míře spoléhají na sadu nástrojů Google, zajišťuje tato úroveň integrace  ucelený a efektivní pracovní postup a eliminuje potřebu přepínat mezi více aplikacemi nebo platformami.

2. Známé uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní služby Google Chat je navrženo tak, aby odpovídalo čisté a intuitivní estetice ostatních aplikací Google Workspace. Tato podobnost umožňuje stávajícím uživatelům Google bezproblémový přechod na Google Chat, čímž se zkracuje doba učení a minimalizuje narušení zavedených pracovních postupů. Rozhraní upřednostňuje přehlednost a jednoduchost a zajišťuje, aby konverzace a sdílení souborů zůstaly uspořádané a snadno dostupné.

3. Výkonné možnosti vyhledávání

Google Chat využívá proslulou vyhledávací technologii společnosti Google a nabízí výkonné možnosti vyhledávání, které jdou nad rámec textových zpráv. Uživatelé mohou vyhledávat konkrétní soubory, lidi nebo konverzace v historii chatu, což jim umožní rychle najíе potřebné informace. Tato funkce vyhledávání obzvláště cenná pro týmy, které zpracovávají velké objemy komunikace a dat, a zajišťuje, že důležité informace zůstanou snadno dostupné.

4. Cenová výhoda pro uživatele Google Workspace

Google Chat je cenově výhodné řešení pro týmy, které již mají předplatné Google Workspace. Na rozdíl od služby Slack, která vyžaduje samostatné předplatné podle počtu uživatelů, je služby Google Chat součástí předplatného Google Workspace. Tato nákladová efektivita může být výhodná zejména pro větší týmy nebo organizace, pro které je Google Chat cenově výhodnější volbou, zejména s ohledem na další výhody, které poskytují integrované nástroje Google Workspace.

5. Spolehlivé zabezpečení a dodržování předpisů

Jako součást ekosystému Google Workspace zdědil Google Chat  přísné standardy zabezpečení, ochrany dat a dodržování předpisů, kterými je společnost Google známá. To zahrnuje dodržování předpisů, jako je HIPAA, GDPR a specifické požadavky pro konkrétní odvětví. Díky závazku společnosti Google k zabezpečení dat a ochraně soukromí se týmy mohou spolehnout na ochranu jejich citlivých informací a komunikace.

Zatímco Slack nabízí širokou škálu funkcí a možností přizpůsobení, Google Chat je díky hluboké integraci s Google Workspace, intuitivnímu rozhraní, výkonným možnostem vyhledávání, cenové výhodnosti a spolehlivému zabezpečení atraktivní volbu pro týmy, které již investovaly do ekosystému Google s cílem zvýšit produktivitu. Využitím synergií mezi nástroji Google mohou týmy optimalizovat svou spolupráci, zvýšit produktivitu a udržovat soudržný a bezpečný digitální pracovní prostor.

Pojďme odemknout plný potenciál Google Chatu! Ať už s Google Chatem teprve začínáte, nebo používáte řešení Google Workspace, náš tým je připraven nastavit rozšířené funkce pro vaši produktivitu. Kontaktujte nás
CTA Image

5 klíčových nástrojů pro produktivitu Google Chat pro bývalé uživatele služby Slack

1. Vláknové konverzace v prostorech

Google Chat představuje “Spaces” pro skupinové zasílání zpráv, což je odklon od Slackových „Kanálů“. Ve výchozím nastavení se Spaces zaměřují na konverzace ve vláknech, což podporuje organizovanější a cílenější diskuse a minimalizují zmatek. Účastníci mohou odpovídat na vlákna nebo vytvářet nová, což zlepšuje přehlednost komunikace. Podobně jako ve službě Slack můžete vytvářet více prostorů se stejnými účastníky, přidělovat úkoly a sdílet soubory s dalšími funkcemi, jako jsou Discoverable Spaces pro usnadnění komunikace v rámci organizace a konzistentní zásady historie zpráv.

2. Přímé zprávy ve skupinové konverzaci

Skupinové konverzace ve službě Google Chat slouží k účelu přímých zpráv Slack, které jsou navrženy pro rychlou a přímou komunikaci mezi jednotlivci nebo malými skupinami. Tyto konverzace podporují odhlašování a opětovné přihlašování, upozornění na každou zprávu a vytváření více konverzací se stejnými účastníky. Na rozdíl od Spaces však skupinové konverzace nemají funkce správy úkolů a mají různá nastavení historie zpráv v závislosti na preferencích organizace.

3. Integrovaný Chat a Meet

Google Chat nabízí bezproblémovou integraci se službou Google Meet a poskytuje robustní platformu pro videokonference s pokročilými funkcemi, jako jsou titulky v reálném čase a režim Companion pro sdílení na druhé obrazovce. Tato integrace poskytuje konzistentnější pracovní postup mezi chatem a video schůzkami než vestavěné videohovory ve Slacku a umožňuje uživatelům snadno vytvářet, plánovat, připojovat se, sdílet a spravovat schůzky přímo v chatu.

4. Hluboká integrace se službou Google Workspace

Google Chat je úzce integrován do ekosystému Google, nabízí přímý přístup z Gmailu a umožňuje snadno začlenit nástroje Google Workspace do vašich konverzací. Tato hluboká integrace zjednodušuje spolupráci a umožňuje souběžné upravovat dokumenty a iniciovat hovory Google Meet přímo z diskusí v chatu.

5. Neomezená historie zpráv

Na rozdíl od bezplatné verze služby Slack, která omezuje historii zpráv, poskytuje Google Chat neomezenou historii zpráv, aby lépe vyhovovala potřebám organizací v oblasti dokumentace a dodržování předpisů, a to bez dalších nákladů. Nastavení historie zpráv lze přizpůsobit různým potřebám vaší organizace.

Závěrečné myšlenky

Pro nejlepší týmovou spolupráci se Google Chat jeví jako chytrá a jednoduchá volba, zejména pokud již používáte úžasné nástroje Google pro produktivitu. Chat se snadno integruje a poskytuje známé, uživatelsky přívětivé prostředí, které přesně zapadne do vašeho stávajícího pracovního postupu.

Navíc díky výkonnému vyhledávání a spolehlivému zabezpečení zděděnému od společnosti Google získáte energického pomocníka, který se stará o efektivitu vašeho týmu a ochranu dat. Pro uživatele služby Google Workspace, kteří  používají Slack, je Chat chytrou a cenově výhodnou volbou, která dokonale zapadá do ekosystému Google.

Začněte používat Google Chat s Cloudfresh ještě dnes!

Cloudfresh je tu, aby vám usnadnil používání Google Chatu a Workspace. Jako certifikovaný partner Google Cloud nabízíme řešení, které jsou ideální pro firmy všech velikostí, a pomáháme se vším od nastavení až po školení.

Chcete vylepšit Google Chat, sdílet účty Google nebo lépe organizovat svůj Kalendář Google? Navštivte naše webové stránky a získejte bezplatnou konzultaci. Náš tým je připraven vám pomoci využít Google Workspace na maximum.

Pojďme lépe pracovat se službami Google Chat a Workspace. Zajímá vás, jak udělat další krok? Naši certifikovaní poradci jsou vždy připraveni pomoci.

 

Spojte se se společností Сloudfresh