search
Cloud blog – How-to Guide: Jak migrovat do cloudu
Google Cloud

How-to Guide: Jak migrovat do cloudu

Představte si, že se chystáte na vzrušující cestu do cloudu. Ale předtím, než uděláte ten skok, je zde klíčový krok: vyhodnocení. Představte si to jako vaši cestovní mapu k úspěchu, která začíná pochopením zdrojů vaší společnosti a IT prostředí. Toto není jen další projekt; je to investice do úsilí vašeho týmu. Přidejte se k nám a odhalujte další výhody, které migrace přináší vaší digitální cestě.

Co je to migrace do cloudu?

Migrace do cloudu, brána ke změně. Je to metoda přesunu digitálních aktiv společnosti, služeb, databází, IT zdrojů a aplikací, ať už částečně nebo zcela, do cloudu. Jedná se také o přechod z jedné cloudové platformy na druhou.

Podnikům, které se chtějí zbavit zastaralých a méně efektivních starších systémů, jako jsou stárnoucí servery nebo nespolehlivé firewally, nebo se rozloučit s hardwarem a softwarem, které již nepracují s maximální efektivitou, nabízí cloud výhody cloud computingu. Proto se mnoho organizací pouští alespoň do částečné migrace do cloudu.

Uvědomujeme si, že migrace do cloudu je zásadní pro dosažení efektivního výkonu v reálném čase. Proto tento proces vyžaduje pečlivou analýzu, promyšlené plánování a přesné provedení, aby bylo zajištěno, že cloudové řešení bude hladce harmonizovat s vašimi specifickými obchodními potřebami.

Při utváření vaší strategie migrace do cloudu si pamatujte, že nejde jen o dosažení cíle; jde také o optimalizaci vašich operací, jakmile tam budete. Už jste přemýšleli o možnostech renovace aplikací pro optimální výkon a nákladovou efektivitu? Zde vstupuje do hry koncept modernizace aplikací.

Cesta cloudem přináší řadu otázek a podniky všech velikostí hledají rady. Servisní firmy vystupují, vyzbrojené svými odbornými znalostmi v oblasti cloudové migrace typu lift-and-shift a klasických modernizačních služeb, jako je automatický překlad jazyků a tradiční re-platformování. Vaše cloudové dobrodružství je ve schopných rukou.

Klíčové výhody migrace do cloudu

Objevte poutavé výhody, které vedou organizace k migraci do veřejného cloudu:

Škálovatelnost: Cloud computing se snadno škáluje tak, aby zvládal zvýšené pracovní zatížení a uživatele, aniž by bylo třeba pořizovat fyzické servery, licence a síťové zařízení, jak je tomu v tradičních IT prostředích.

Efektivita nákladů: Poskytovatelé cloudových služeb nabízejí spravované služby, které snižují provozní režii a zjednodušují údržbu, čímž uvolňují zdroje pro inovace a vývoj produktů.

Zlepšený výkon: S použitím nástrojů pro migraci do cloudu zlepšujete výkon aplikací a webových stránek, což umožňuje snadné škálování pro více uživatelů a snížení latence sítě díky strategicky umístěným datovým centrům.

Digitální dostupnost: Cloudové služby umožňují uživatelům, ať už jsou zaměstnanci nebo zákazníci, přístup odkudkoli, podporují digitální transformaci, zlepšují zážitky zákazníků a poskytují zaměstnancům moderní a flexibilní nástroje.

Zlepšená agilita: V rychle se měnícím obchodním prostředí znamená zlepšená agilita rychlou adaptaci na měnící se potřeby a okolnosti. Jde o schopnost pružně měnit strategie nebo procesy.

Rychlá inovace: Rychlá inovace zahrnuje zrychlení tvorby nových nápadů, produktů nebo služeb. Jde o udržení konkurenceschopnosti na trhu snížením vývojových cyklů a rychlým uvedením inovací na trh.

Efektivní manipulace s prostředky: Efektivní manipulace s prostředky znamená optimalizaci přidělování a využívání zdrojů, jako jsou výpočetní kapacita, úložiště a data, dosaženou díky škálovatelnosti a flexibilitě nabízené cloudovou technologií.

Překročení očekávání zákazníků: Překročení očekávání zákazníků znamená nejen splnění jejich potřeb, ale také poskytnutí zážitků, které je mile překvapí. Jde o poskytování výjimečného servisu a hodnoty.

Rychlé obchodní výsledky: Rychlé obchodní výsledky se odkazují na dosažení hmatatelných výsledků rychle, ať už jde o zvýšené příjmy, úspory nákladů nebo zlepšenou provozní efektivitu. Jde o dosažení výhod rozhodnutí a akcí bez zbytečných zpoždění.

Zefektivnění IT: Zefektivnění IT znamená zjednodušení správy systémů a procesů informačních technologií. Jde o snížení složitosti, minimalizaci prostojů a zajištění efektivního využití zdrojů IT.

All-in-One Služba: Přechod k modelu “cokoliv jako službu” znamená přijetí holistického přístupu, kde jsou různé služby a funkce k dispozici na vyžádání, často prostřednictvím cloudových poskytovatelů. To zjednodušuje přístup a správu různorodých služeb.

Optimalizované využití zdrojů: Optimalizované využití zdrojů zahrnuje co nejefektivnější a nejhospodárnější využití dostupných zdrojů, které zajistí, že nebudou ani nedostatečně využity, ani nadměrně využity, což povede k úspoře nákladů a zvýšení výkonu.

Jaké jsou náklady na migraci do cloudu?

StratoZone, součást Google Cloud Migration Center, je efektivní a komplexní nástroj pro hodnocení navržený k asistenci při migraci vaší infrastruktury do Google Cloudu. Nabízí vám způsob, jak zkontrolovat ceny vašich infrastrukturních aktiv před migrací do Google Cloudu a porovnat je s celkovými náklady na vlastnictví (TCO) vaší stávající infrastruktury.

Datový sběrač StratoProbe dokáže automaticky objevovat a skenovat vaše servery v rámci portálu StratoZone. Alternativně můžete přímo importovat data z jiných zdrojů do portálu StratoZone pro srovnání nákladů 1:1.

Hodnocení StratoZone poskytuje praktické poznatky na základě konfigurace každého serveru, jeho využití, síťových závislostí a nainstalovaných aplikací.

Volba StratoZone pro hodnocení vaší infrastruktury přináší několik výhod:

 • Proces instalace a konfigurace obvykle trvá méně než 45 minut. Po instalaci může StratoZone sbírat data z tisíců aktiv a během několika hodin máte k dispozici prvotní výsledky.
 • Proces objevování aktiv nepotřebuje agenta, což znamená, že není nutné nasazovat další zařízení, hardware nebo agenty. Je také kompatibilní s různými hypervizory a umožňuje pracovat s fyzickými i virtuálními aktivy.
 • Vaše data zůstávají zabezpečena, protože jsou šifrována jak při přenosu, tak v klidovém stavu. StratoZone neposbírá citlivá nebo regulační data. Díky vestavěným funkcím anonymizace dat můžete také ovládat, která data jsou odesílána do StratoZone.

Náš tým je připraven vám pomoci využít schopnosti StratoZone pro hodnocení vaší infrastruktury, zajistit hladký přechod do Google Cloudu.

Obraťte se na náš tým odborníků a odemkněte plnou sílu cloudu pomocí řešení Google Cloud Kontaktujte nás

Běžné problémy migrace do cloudu

Migrace do cloudu je složitá cesta s řadou problémů a úvah, které si zaslouží pečlivou pozornost a péči. Zde jsou některé z hlavních překážek, se kterými se organizace při přechodu na cloud často setkávají.

Strategická jasnost: Je zásadní začít s jasnou strategií pro cloud. Spěchání do migrace do cloudu bez komplexního plánu může vést k nesouladu mezi podnikovými cíli a přijetím technologie. Každá aplikace a datový soubor může vyžadovat přizpůsobený přístup a pečlivé plánování.

Finanční přehled: Bez jasně stanovených klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI) pro výdaje a úspory po migraci se hodnocení ekonomické úspěšnosti migrace stává rébusem. Cloudová prostředí se vyvíjejí a náklady kolísají v závislosti na zavádění nových služeb a zvýšeném využívání aplikací, takže řízení nákladů je trvalou výzvou.

Únik závislosti na dodavateli: Přijetí široké škály služeb cloudového poskytovatele je lákavé, ale často vede k závislosti na tomto dodavateli. Migrace pracovních zátěží mezi různými cloudovými platformami může být dlouhým a nákladným úkolem. Mnoho organizací se ocitá vázaných k poskytovateli a má potíže s přechodem, pokud již nesplňuje jejich se vyvíjející potřebyi.

Zabezpečení dat a soulad: Zajištění zabezpečení dat a souladu je základním problémem. Cloudové služby používají model sdílené odpovědnosti, kde poskytovatel zabezpečuje infrastrukturu a zákazník je zodpovědný za zabezpečení dat a pracovních zátěží. To vyžaduje pečlivou konfiguraci a bdělé dodržování bezpečnostních kontrol.

Samotný proces migrace představuje bezpečnostní rizika, zejména při přenosu citlivých dat a konfiguraci přístupových omezení v různých prostředích.

Přístup k těmto výzvám s pečlivým zvážením, vedením a odbornými znalostmi je zásadní pro zajištění hladkého a bezpečného přechodu do cloudu.

Čtyři klíčové fáze migrace do cloudu

Pohlížíme-li na celkový obraz, odkazujeme na kroky migrace do cloudu, které musíte podniknout, jako na transformaci do cloudu. Tato cesta transformace je obvykle rozdělena do pěti fází: příprava, plánování, migrace, provoz a optimalizace. Tyto fáze nabízejí komplexní strategii pro přesun pracovních zátěží a dat do cloudu s cílem snížit přerušení a maximalizovat výhody.

Krok 1: Posouzení migrace do cloudu

V přípravné fázi organizace definují své obchodní cíle pro migraci do cloudu. Tyto cíle mohou zahrnovat zvýšení agility, snížení nákladů, zvýšení výkonu nebo zlepšení škálovatelnosti. Během této fáze by organizace měly provést počáteční hodnocení své IT infrastruktury, aby získaly vhled do dostupných zdrojů a toho, jak mohou být migrovány.

Je také zásadní posoudit připravenost pro cloud, identifikovat případné mezery v dovednostech nebo technologiích, které vyžadují pozornost před pokračováním v migraci. Vytvoření obchodního případu pro každou aplikaci určenou k migraci je klíčové a demonstruje očekávané celkové náklady na vlastnictví (TCO) v cloudu ve srovnání s aktuálními TCO. Použití kalkulaček nákladů na migraci do cloudu pomáhá odhadnout budoucí náklady na cloud a zohledňuje realistické předpoklady, jako je objem úložiště, výpočetní zdroje, typy instancí, operační systémy a konkrétní požadavky na výkon a síťování.

S nastaveným kompasem se vrhneme na posouzení migrace do cloudu v několika jednoduchých krocích:

 • Identifikace vhodných aplikací: Definujte, které aplikace, pracovní zátěže a data jsou připraveny na cestu do cloudu. Přiřaďte pracovní zátěže k jejich ideálním cloudovým službám, jako jsou spravované úložiště nebo databáze. Porozumějte závislostem, abyste mohli plánovat vaše migrační vlny. Spolupracujte s klíčovými zúčastněnými stranami, abyste zajistili hladký průběh cesty.
 • Posuzování interních zdrojů: Posuďte dovednosti, dostupnost a soupeřící priority vašeho týmu. Identifikujte oblasti, kde může být potřeba dalšího školení nebo podpory.
 • Objevitelské workshopy: Organizujte workshopy věnované síťování, bezpečnosti, správě a provozu. Na základě těchto poznatků navrhněte budoucí stav svého cloudového prostředí.
 • Plánování a rozpočtování: Určete si kurz s jasným plánem a sledujte svůj pokrok po celou dobu. Stanovte si cíle v oblasti ziskovosti, včetně výpočtů TCO, časových plánů pro dobu trvání migrace do cloudu, nákladů na licence a potřeb školení.
 • Budování základů cloudu: Před migrací jediné pracovní zátěže se ujistěte, že vaše základy cloudu odpovídají poznatkům ze seminářů. Jasný plán usnadní přijetí cloudu a ušetří čas i zdroje.

Odhalte mnoho výhod a poznatků, které čekají na odhalení prostřednictvím pečlivého procesu provádění hodnocení migrace do cloudu:

Komplexní analýza infrastruktury: Získáte hluboké poznatky o vaší současné infrastruktuře ve srovnání s průmyslovými standardy cloudové platformy.
Finanční porozumění: Obdržíte analýzu na vrcholové úrovni, která kvantifikuje hodnotu migrace do cloudu.

Relevance aplikace: Identifikujte, které aplikace by mohly nejvíce těžit z integrace do cloudu.

Vývoj hypotéz: Vybavte se nástroji a rámci pro efektivní vytváření migračních hypotéz.

Proaktivní řešení problémů: Zjistěte a řešte potenciální výzvy během fáze hodnocení, aby se nestaly skutečnými překážkami.

Doporučení pro optimalizaci: Obdržíte pokyny k standardizaci a optimalizaci využívání vašich zdrojů pro zvýšení efektivity.

Zahájení vaší cesty do cloudu je vzrušující dobrodružství, které je plné učení a metod. Odborný partner nabízí perspektivu zaměřenou na cloud prostřednictvím provedení hodnocení IT infrastruktury, což vám pomůže získat jasný pohled na tento projekt a přesměrovat pozornost vašeho týmu na váš hlavní obchod.

Získejte bezplatnou odbornou konzultaci od Cloudfresh Začněte hned

Krok 2: Plánování

Po stanovení jasných obchodních cílů a posouzení připravenosti pro cloud přichází další fáze, která zahrnuje vytvoření komplexního plánu migrace do cloudu.

Tento plán by měl obsahovat: Podrobnou cestovní mapu pro migrační cestu, specifikaci pořadí, v jakém budou workloady přesunuty. Organizace by měly také definovat svou preferovanou cloudovou architekturu a identifikovat veškeré potřebné úpravy pro své stávající aplikace nebo data. Navíc je tato fáze příležitostí k řešení jakýchkoli požadavků na soulad nebo bezpečnost spojených s migrací.

Během této fáze je důležité zhodnotit vaše prostředí a určit faktory, které budou řídit proces migrace. Tyto faktory mohou zahrnovat kritická data aplikací, stará data a interoperabilitu aplikací. Měli byste také posoudit svou závislost na datech a zvážit aspekty, jako jsou data, která vyžadují pravidelnou resynchronizaci, povinnosti souladu nebo data, která nejsou kritická a která by mohla být přesunuta v raných fázích procesu.

Určení těchto požadavků pomůže identifikovat, která data potřebují migraci a kdy by měla probíhat, zda je nutné čištění dat, jaké typy cílových objemů použít, a zda je potřebné šifrování dat v klidu a během přenosu.

Krok 3: Migrace a nasazení

Ve fázi migrace dochází ke skutečnému přenosu dat, aplikací a dalších pracovních zátěží do cloudu.

Tato fáze nabízí řadu technik, jako např:

 • přístup “lift-and-shift” (přemístění aplikací do cloudu bez úprav),
 • refaktorizace (úprava aplikací tak, aby využívaly funkce cloud-native),
 • a někdy dokonce kompletní rekonstrukce aplikací.

Migrace dat je klíčovou součástí každého projektu migrace do cloudu, a je to zejména důležité při migraci IT infrastruktury VMware do Google Cloud. Pokud se vaše data během migrace stanou nepřístupnými pro uživatele, může to narušit provoz vašeho podnikání.

Proto je důležité mít dobře definovaný migrační plán, který zahrnuje proces testování a ověření každé jednotlivé složky pracovní zátěže před pokračováním v migraci dalších prvků. Měli byste také vytvořit mechanismus pro synchronizaci změn provedených na zdrojových datech během probíhající migrace.

To je zásadní: Pečlivě sledujte migraci, abyste se ujistili, že probíhá podle plánu a že jsou rychle vyřešeny případné problémy.

Společnost Cloudfresh je Google Cloud Premier Partner s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti migrace IT infrastruktury VMware do Google Cloud. Můžeme vám pomoci vyvinout upravený migrační plán a provést ho bez problémů, abyste se vyhnuli jakýmkoli narušením provozu vašeho podnikání. Dozvíte se více o našich službách pro migraci VMware.

Krok 4: Provoz a vylepšení

Po úspěšné migraci pracovních zátěží do cloudu organizace přecházejí do fáze “Provoz”. V této fázi se zaměření přesouvá na správu pracovních zátěží v prostředí cloudu.

To zahrnuje úkoly jako:

 • monitorování výkonu,
 • správu zdrojů,
 • zajištění bezpečnosti,
 • dodržování normativních požadavků..

Kromě monitorování v reálném čase je klíčové provádět hodnocení zabezpečení dat v cloudu. To zajistí, že vaše operace budou v souladu s předpisy týkajícími se ochrany dat, jako jsou například HIPAA a GDPR. Navíc je nezbytné neustále splňovat výkonnostní a dostupnostní standardy, abyste mohli dodržet své cíle RPO a RTO, pokud se změní.

Co hledat v této fázi: Organizace by měly udržovat závazek k neustálému zdokonalování svých provozních postupů, které jsou informovány zpětnou vazbou a výkonnostními daty. Pokud je to potřeba, měly by se provést nezbytné úpravy pro optimalizaci provozu v cloudu.

Po této fázi následuje optimalizace. Během ní organizace hledají způsoby, jak zvýšit výkon a efektivitu svého cloudu.

To zahrnuje:

 • doladění provozu v cloudu,
 • identifikaci příležitostí k úspoře nákladů,
 • integraci cloud-native funkcí nebo služeb pro zvýšení celkového výkonu.

Optimalizace je neustálou cestou, protože organizace neustále hledají způsoby, jak zlepšit své provozní postupy v cloudu a zvýšit obchodní hodnotu, kterou získávají.

Spojte se s naším týmem Kontaktujte nás

Posouzení rizik migrace do cloudu

Při komplexních transformacích čelí organizace různým úrovním rizik během migrace do cloudu i po ní. Průběžné shromažďování dat pro identifikaci a zmírnění těchto rizik je nezbytné. To vyžaduje specializovaný pracovní proud hodnocení migračních rizik v rámci řízení programu transformace cloudu.

Počáteční zjišťovací a hodnotící úsilí poskytuje vodítko pro migrační strategii a plánování. Jakmile přejdete k plánování migrační vlny, je zásadní udržovat průběžné zjišťování. Tento průběžný proces přináší údaje o konkrétním pracovním zatížení, což umožňuje upřesnit rozsah a priority migrační vlny.

Běžné riziky migrace

Podívejme se na běžné riziky migrace do cloudu a zkoumejme, jak jejich zmírnění přispívá ke zlepšení plánování migračních vln:

Technické překážky: Prvky, které brání přenosu konkrétních pracovních zátěží, například uložené procedury mohou ztížit migraci databáze do prostředí Platform as a Service (PaaS).
Potenciální přístupy k zmírnění: Integrujte migrační pracovní proud zaměřený na aktivní řešení blokujících prvků a zajistěte jejich odstranění před zahájením procesu migrace. Alternativně můžete zvážit přeplánování migračního plánu pro tyto konkrétní pracovní zátěže na následující vlny, což umožní plynulejší průběh.

Požadavky týkající se výkonu a dostupnosti: Obecně platí, že aplikace, které jsou pro organizaci klíčové a slouží rozptýleným uživatelům, obvykle vyžadují přísné normy pro reakční dobu a maximálně přijatelnou úroveň latence.
Potenciální přístupy k zmírnění: Před zahájením migrační vlny je nezbytné ověřit, zda velikost zdrojů odpovídá požadavkům na výkon a dostupnost.

Povinné předpisy a omezení: Požadavky týkající se ochrany dat a soukromí, zahrnující zvažování, jako je lokalizace dat.
Potenciální přístupy k zmírnění: Zlepšete základní architekturu tak, aby zahrnovala vylepšení, jako jsou omezené zóny pro umístění dat a strategie regionální replikace. Zavádějte samostatné migrační vlny pro zátěže podléhající regulativním omezením a ty, které těchto omezení nemají.

Požadavky týkající se bezpečnostních opatření: Bezpečnostní požadavky přizpůsobené konkrétním zátěžím, zahrnující aspekty jako bezpečnost dat, aplikací a sítí.
Potenciální přístupy k zmírnění: Iterativně zlepšujte základní architekturu tak, aby účinně zvládla se rozvíjející požadavky na bezpečnost, což může zahrnovat potřebné úpravy migračních vln.

Propojení mezi migrovanými a nemigrovanými zátěžemi: Propojení mezi migrovanými a nemigrovanými zátěžemi, jak ve směru nahoru, tak ve směru dolů, může mít vliv na smlouvy o úrovni služeb (SLA) a smlouvy na úrovni podnikání (BLA).
Potenciální přístupy k zmírnění: Optimalizujte rozsah propojení a provádějte potřebné úpravy migračních vln.

Jak si vybrat partnera pro migraci do cloudu?

Migrace do cloudu je klíčovou transformací pro podniky a volba správného partnera je zásadní. Společnost Cloudfresh nabízí solidní volbu pro služby migrace dat do cloudu, spojující odbornost, inovace a spolehlivost.

Jako partner Google Cloud Premier Partner poskytuje náš tým komplexní soubor služeb zahrnující hodnocení, plánování, migraci a optimalizaci, zajistí hladký přechod a optimalizaci vašeho cloudu pro výkon a nákladovou efektivitu.

Rozumíme tomu, že migrace do cloudu nejde jen o technologii; jde o sladění vaší digitální transformace s vašimi podnikovými cíli. Dozvíte se více o našich konzultačních službách v oblasti cloudu a balíčcích profesionálních služeb pro platformu Google Cloud nebo nás kontaktujte pro bezplatnou odbornou konzultaci.

Spojte se se společností Сloudfresh